آموزش تایپ سریع با لپ تاپ

امروزه لازم است که تمامی انسان‌ها تایپ سریع را یاد بگیرند برای تایپ‌کردن باید از ۱۰ انگشت دست‌های خودتان استفاده کنید. اولین گام برای یادگرفتن آموزش تایپ سریع با لپ تاپ این است که  شما باید با صفحه کلید و ساختار آن آشنایی داشته باشید کلید‌های عددی و بخش ماشین حساب برای انجام محاسبات و تایپ اعداد است  که در سمت راست صفحه کلید قرار دارد که شما برای روشن کردن این بخش از صفحه کلید باید کلید Nom lock را روشن کنید تا بتوانید از این بخش استفاده کنید. در ادامه به نکات مهمی برای آموزش تایپ سریع با لپ تاپ می پردازیم پس با ما همراه باشید.

کاربرد تایپ سریع چیست

تایپ سریع باعث می‌شود که شما زمانی که مشغول به تایپ هستید سرعت زیادی داشته باشید و در مدت زمان بسیار کوتاهی تایپ را انجام دهید. تایپ سریع باعث افزایش دقت می‌شود زمانی که شما درحال تایپ کردن هستید دقت و تمرکز بسیار زیادی بر روی نوشته‌های خودتان دارید که به مرور زمان دقت شما در انجام تمامی کار‌ها افزایش پیدا می‌کند.

زمانی که سرعت تایپ شما افزایش پیدا می‌کند و به دلیل اینکه تایپ کردن یک فعالیت ذهنی و فیزیکی محسوب می‌شود انسان پس از مدتی خسته می‌شود اما تایپ سریع این امکان را به ارمغان آورده است که شما کمتر خسته شوید و همینطور باعث حفظ سلامت و افزایش تمرکز شما نیز می‌شود.

همچنین ببینید:   تولید محتوا برای سایت های فروشگاهی

چطور تایپ سریع را یاد بگیریم

برای یاد گرفتن تایپ سریع می‌توانید به کلاس‌های آموزشی آنلاین بروید و استاد شما تمامی نکات تایپ کردن را به شما آموزش می‌دهد و شما با تمرین کردن و داشتن پشتکار می‌توانید در این حرفه پیشرفت بسیار زیادی کنید. همچنین سایت‌های بسیاری طراحی شده است که شما با کامپیوتر می‌توانید وارد این سایت‌ها شوید و تایپ کردن را یاد بگیرید. لازم به ذکر است که امروزه تمامی کار‌ها با اینترنت انجام می‌شود و کمتر کسی مانند گذشته از قلم و کاغد برای نوشتن مطلبی استفاده می‌کند.

همچنین ببینید: سفارش تولید محتوا متنی

تکنیک‌های تایپ سریع

تکنیک‌های بسیار زیادی برای تایپ سریع وجود دارد که برخی از این تکنیک‌ها این است که خطا کردن باعث پیشرفت شما می‌شود و چون شما اولین بار است که درحال تایپ کردن هستید ممکن است خطاهای بسیار زیادی انجام دهید که این موضوع باعث پیشرفت شما می‌شود.

از تکرار کردن اصلا دست نکشید تایپ‌کردن رابطه مستقیم با حافظه شما دارد و به مروز زمان سرعت تایپ شما افزایش پیدا می‌کند و ذهن شما نیز تقویت می‌شود.

همچنین ببینید:   سفارش تولید محتوا تخصصی

حتما باید در هنگام تایپ کردن درست بنشینید و اصلا نباید صفحه کلید را در هنگام تایپ کردن نگاه کنید زیرا این کار باعث کاهش سرعت تایپ شما می‌شود با رعایت تمامی این نکات و تمرین آن‌ها به مرور زمان سرعت تایپ‌ شما افزایش پیدا می‌کند.

نکات مهم در آموزش تایپ سریع با لپ تاپ

کلید Delete برای حذف نوشته‌ها و کاراکتر‌هایی است که شما اشتباه تایپ کرده‌اید وکلید‌های جهت دار برای جابه جایی متن استفاده می‌شود که بسیار پرکاربرد است.

کلید‌های f1 و f2 کلید‌هایی هستند که در قسمت بالایی صفحه کلید قرار دارند و هرکدام از آن‌ها در نرم افزار ویندوز کاربرد خاص خودش را دارد.

کلید Enter برای ایجاد سطر جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد  و مکان نما در سطر بعدی نمایان می‌شود.

تمامی کلید‌های صفحه کلید حروف مخصوص خودش را دارد و بعضی از آن‌ها چند حروف را باهم دارند و برای تایپ کردن آن‌ها باید چند کلید را با هم نگه دارید تا حروف و یا کاراکتر مدنظر شما نمایان شود.

برای شروع تایپ پنج انگشت دست راست شما بر روی حروف‌های ک، م، ن و ت قرار می‌گیرد و انگشت شست بر روی کلید فاصله قرار می‌گیرد و پنج انگشت دست چپ شما بر روی حروف‌های ب، ی، س وش قرار می‌گیرد و همینطور انگشت فاصله نیز بر روی کلید فاصله قرار می‌گیرد و اگر انگشت‌های شما از روی حروف جابه‌جا شود شما بدون نگاه کردن به صفحه کلید با کمک برجستگی‌هایی ‌که بر روی حروف ب و ت موجود است جای انگشتانتان را پیدا کنید.

همچنین ببینید:   لید در گزارش نویسی چیست

برای تایپ حروف‌های ردیف میانی صفحه کلید باید انگشتانتان را با توجه به حروفی که انگشت شما بر روی آن قرار دارد تعیین کنید مانند انگشت کوچک دست راست شما که بر روی حروف ک قرار دارد شما با تکان دادن انگشت خودتان کمی به سمت راست حروف گ را تایپ کنید و هر دو انگشت شست شما باید بر روی کلید فاصله قرار داشته باشد و همینطور به این نکته توجه کنید که انگشتان شما در طول تایپ کردن باید در ردیف خاص خودش قرار داشته باشد در غیر این صورت تمرکز شما ازبین می‌رود و برای اینکه سرعت شما در تایپ کردن افزایش پیدا کند باید بسیار تمرین کنید.

با رعایت نکات ذکر شده می توانید آموزش تایپ سریع با لپ تاپ را دنبال کنید و در زمان کوتاه این تکنیک را بیاموزید.

 

 

 

 

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سفارش آنلاین در واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات پیشنهادی برای شما
علیرضا نادری
علیرضا نادری

داروساز، عاشق تولید محتوا و همیشه در حال آموختن و آموزش دادن هستم.

لینکدین من
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email