آموزش آرتریت روماتوئید

سلام و درود به مخاطبین گرامی ترجمه100: از مجموعه آموزش تخصصی علوم پزشکی در این صفحه می توانید آموزش آرتریت روماتوئید را دریافت کنید.

  • فرمت آموزش: PDF
  • تعداد صفحات: 27 صفحه
  • مناسب برای: دانشجویان پزشکی، داروسازی، پرستاری، رشته های پیراپزشکی و تمامی علاقمدان به علوم پزشکی

آرتریت روماتوئید چیست؟

آرتریت روماتوئید یک بیماری التهابی ست که به سیستم حرکتی بدن و به طور دقیق تر به اختلال در عملکرد مفاصل بدن مربوط می شود. ضمن این که آرتریت روماتوئید یک بیماری سیستمیک است به این معنا که تمام بدن را درگیر می کند و می تواند تظاهرات بالینی در سرتاسر بدن داشته باشد. آرتریت یک بیماری خود ایمنی نیز است یعنی سیستم ایمنی بدن، مفاصل را عامل بیگانه تلقی کرده و علیه آن اقدام به فعالیت می کند. غشای سینویال مفاصل دچار تخریب و التهاب می شوند.

شیوع بیماری

این بیماری در زنان بیشتر از مردان خود را نشان می دهد تا جایی که ابتلای خانم ها سه برابر مردان می باشد. به طور کلی بیماری آرتریت در حدود نیم تا یک درصد جمعیت را مورد هدف قرار می دهد. لازم به ذکر است که هر چه سن افزایش می یابد احتمال ابتلا به بیماری آرتریت روماتوئید افزایش می یابد.

همچنین بخوانید  آموزش فارماکولوژی به همراه فیلم آموزشی و جزوه PDF

آرتریت روماتیسم و آرتریت معمولی

در هر دو بیماری، مفاصل انسان دچار التهاب می شود. اما یک فرق جزئی میان این دو بیماری وجود دارد که می توان آن ها را از هم تمایز داد. بیماری آرتریت روماتوئید یا روماتیسم مفصلی به شکل قرینه اتفاق می افتد یعنی اگر مفصل زانوی چپ درگیر شود به طور همزمان مفصل زانوی راست نیز درگیر می شود.

درمان

به دلیل مشخص نبود دقیق فرایند بیماری زایی در آرتریت، تمامی درمان ها به شکل تجربی انجام می شوند و قطعی نیستند. به طور کلی، از درمان های متوقف کننده درد برای کاهش درد های این بیماران استفاده می شود. بنابراین اهداف درمانی عبارت اند از: کاهش درد، کاهش التهاب، حفظ ساختار مفصل و…

برخی دارو های مورد استفاده در آرتریت روماتوئید: آسپرین، پیروکسیکام، سولفاسالازین، دیکلوفناک

آموزش آرتریت روماتوئید

یادگیری آرتریت روماتوئید و روش های درمان آن با دارو های مختلف را می توانید با مطالعه جزوه این مبحث انجام دهید. کافی ست مطلب مورد نظر را از این قسمت دانلود کرده و به مطالعه آن بپردازید.

دانلود آموزش مبحث آرتریت روماتوئید

 

 

مطالب دیگر:

ترجمه تخصصی ایمونولوژی

ترجمه مقاله علوم پزشکی

امتیاز مطلب
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی برای شما
علیرضا نادری
علیرضا نادری

داروساز، عاشق تولید محتوا و همیشه در حال آموختن و آموزش دادن هستم.

لینکدین من
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email