مطلب

خوشه بندی محتوا چیه و چه کاربردی داره ؟

استفاده از تکنیک خوشه بندی محتوا یا Content Cluster یکی از موارد مهم در SEO سایت هست. اینجا قراره خیلی ساده این تکنیک رو آموزش بدیم. برای این کار از یک مثال استفاده می کنیم. فرض کنین یک سایت با موضوع فروش لوازم ورزشی شروع به فعالیت می کنه. این سایت مثل هر سایت دیگه ای باید یک محتوای اصلی داشته باشه که بیشترین مخاطب رو جذب کنه. یعنی یک محتوای اساسی که زیربنای سایت رو تشکیل میده و خلاصه کاملِ اون سایت هست. موضوع این محتوا برای سایت مثالِ ما میشه : فروش لوازم ورزشی. خب این میشه محتوای اصلی.

حالا باید محتواهای جزئی تر هم نوشته بشه. محتواهایی که در مورد محصولات این فروشگاه اینترنتی هستن. مثلا فروش کفش ورزشی، فروش توپ فوتبال، فروش راکت تنیس و… این ها میشن شاخه های اون محتوای اصلی. کار مهم و نکته ای که باید رعایت یشه اینه که از محتوای اصلی به تمام اون محتواهای جزئی لینک داده بشه. به این شکل یک درخت محتوایی در سایت شکل میگیره که خیلی منظم تهیه شده. به این تکنیک خوشه بندی محتوا گفته میشه.

نکته مهم: محتوای پایه ای یا محتوای ستون، کوتاه و کلی هست در حالی که محتواهای جزئی طولانی تر هستن و جنبه های مختلف اون موضوع اصلی رو دقیق بررسی می کنن.

امتیاز مطلب
5/5
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
این مطالب را هم ممکن است بپسندید
دسترسی سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *