داستان نویسی در تولید محتوا

در فرایند تولید محتوا یکی از فاکتور های مهم را می توان داستان نویسی در تولید محتوا دانست. استفاده از عناصر داستانی می تواند روی مخاطب اثرگذار باشد. این مساله یک فرصت بی نظیر را در اختیار کسب و کار ها قرار می دهد که از این طریق می توانند فروش خود را چندین برابر کنند. در این مطلب به تکنیک بسیار موثر داستان نویسی در تولید محتوا می پردازیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

داستان نویسی در تولید محتوا چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده به توضیح داستان سرایی بپردازیم باید بگوییم استفاده از فنون داستان نویسی در تولید محتوا می تواند بسیار روی مخاطب تاثیر گذار باشد. برای تولید محتوا صرفا به سرعت نوشتن نیاز نداریم. بلکه در این راستا یعنی تولید محتوا باید به مهارت هایی در حوزه داستانی نویسی دست پیدا کنیم تا محتوای ما روی مخاطب اثر گذار باشد.

همان طور که می دانید داستان ها بسیار موثر هستند و در بیشتر اوقات احساسات مخاطب را بر می انگیزند. پس آشنایی با تکنیک های داستان نویسی در تولید محتوا می تواند یک ترفند فوق العاده اثر گذار باشد.

همچنین ببینید: سفارش تولید محتوا متنی

شیوه داستان سرایی در تولید محتوا

یک محتوای داستانی از بخش ابتدایی، میانی و پایانی تشکیل می شود. بخش ابتدایی محتوا (داستان) بهتر است جذاب باشد تا مخاطب را به خود جذب کند. در ادامه به متن اصلی و روایت داستان پرداخته می شود و در نهایت یک نتیجه گیری از مجموعه محتوا شکل خواهد گرفت.

مطلب پیشنهادی:  چگونه درباره ما بنویسیم

آگاهی و حس نزدیکی با محتوا

یکی از نکاتی که هنگام تولید محتوا به روش داستان سرایی بهتر است به آن توجه شود، اگاهی از جزئیات کسب و کار است. طبیعا یک نویسنده وقتی موفق به نگارش یک قصه پر طرفدار می شود، روزها و شب ها با کارکتر های قصه اش زندگی کرده است و با آن ها ارتباط گرفته است. بنابراین یک تولید کننده محتوا، چه در حوزه صنعت و چه حوزه علوم پزشکی و… بهتر است آگاهی خود را نسبت به آن موضوع افزایش دهد تا انس و الفت بیشتری با آن محتوا داشته باشد. به این صورت داستان نویسی در تولید محتوا را می توان به شکل دقیق اجرا کرد.

3/5 - (5 امتیاز)
سفارش آنلاین در واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات پیشنهادی برای شما
علیرضا نادری
علیرضا نادری

داروساز، عاشق تولید محتوا و همیشه در حال آموختن و آموزش دادن هستم.

لینکدین من
اشتراک گذاری این مطلب