فارماکولوژی داروهای ضد دیابت

سلام به همراهان ترجمه 100: در فارماکولوژی داروهای ضد دیابت مباحث مختلفی مانند معرفی انواع داروهای ضد قند دیابت، نحوه مصرف و طول اثر آنها، عوارض جانبی آن ها و مکانیسم عمل ان مورد بررسی و بحث قرار می گیرد. فایل این مبحث در ادامه قرار گرفته و برای دانلود در دسترس می باشد.

  • نام فایل: فارماکولوژی ضددیابت
  • فرمت فایل: PDF
  • تعداد صفحات: 6
  • مناسب برای: دانشجویان داروسازی، پزشکی، رشته های پیراپزشکی و علاقمندان به علوم دارویی و پزشکی

دیابت چیست؟

زمانی گفته می شود که فردی دارای بیماری دیابت است که قند خون او بیشتر از 120 میلی گرم در دسی لیتر باشد. در بیماری دیابت، پانکراس فرد نمی تواند هورمون انسولین تولید کند. بنابراین میزان قند خون انباشته شده در خون افزایش می یابد. یا سلول ها به دریافت قند مقاوم می شوند. در چنین حالتی بدن به میزان کافی انسولین دارد اما گیرنده های سلولی پذیرای قند نیستند.

همچنین ببینید: سفارش پاورپوینت

انواع بیماری دیابت

بیماری دیابت به دو نوع شکل می گیرد. دیابت نوع یک و دیابت نوع دو. در نوع اول دیابت، سلول های بتا در پانکراس دچار تخریب می شوند بنابراین بدن توانایی تولید انسولین را از دست می دهد. افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع یک باید به طور مکرر به خود انسولین تزریق کنند. در بیماری نوع دوم بدن به انسولین مقاوم است در حالی که سلول های بتا سالم هستند. البته ممکن است به مرور زمان در این بیماری نوع دو نیز سلول های پانکراس آسیب ببیینند.

همچنین ببینید:   آموزش رایگان زیست کنکور

دانلود جزوه فارماکولوژی دیابت

در این جزوه مطالبی گردآوری شده است که به دانش شما در مورد بیماری دیابت کمک می کند. اگر دچار دیابت هستید با مطالعه این منبع اموزشی می توانید بیماری خود را بهتر مدیریت کنید. این جزوه برای دانشجویان داروسازی و علوم پزشکی نیز کاربردی می باشد.

دانلود فایل فارماکولوژی داروهای ضد دیابت

امتیاز شما post
امتیاز مطلب
5/5

سفارش آنلاین در واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات پیشنهادی برای شما
علیرضا نادری
علیرضا نادری

داروساز، عاشق تولید محتوا و همیشه در حال آموختن و آموزش دادن هستم.

لینکدین من
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email