معرفی ابزارهای تولید محتوای الکترونیکی

ابزار های تولید محتوا به شما کمک می کنند تا هر چه سریع و راحت تر اقدام به تولید محصولات آموزشی کنید. این محتوای الکترونیکی می تواند متن، صوت و یا ویدئو باشد که هر کدام نیازمند به کارگیری ابزار های خاصی است. در این مقاله به بررسی ابزارهای تولید محتوای الکترونیکی می پردازیم. پس اگر شما هم قصد تولید محصولات آموزشی را دارید و یا به تولید محتوا برای کسب و کار خود فکر می کنید تا انتها با ما همراه باشید.

محتوای الکترونیکی و آموزش الکترونیکی چیست؟

با شروع عصر جدید، فضای آموزشی نیز به کلی تغییر کرده است. امروزه در فضای اینترنت کلاس های درسی و آموزشی، وبینارها و جلسات کاری تشکیل می شوند و دیگر به امکانات گذشته مانند محل برگزاری کلاس احتیاجی نیست. این فضای آموزشی مجازی مزیت های متعددی را ایجاد کرده است که مهم ترین آن صرفه جویی در زمان یادگیری ست. دیگر لازم نیست برای آموختن یک مطلب ساعت ها زمان را برای رفت و آمد به کلاس های آموزشی سپری کرد. بلکه با مقداری به مراتب کمتر، می توان هر آموزشی را در اینترنت پیدا کرد.

آموزش الکترونیکی به تدریس در فضای مجازی گفته می شود که یا در شبکه های اجتماعی اتفاق می افتد و یا در وبینارها. البته این اموزش می تواند به شکل متن محور نیز باشد. برای مثال همین آموزشی که در حال مطالعه آن هستید، نوعی از محتوای آموزشی الکترونیکی ست که از منزل و یا محل کار آن را دنبال می کنید.

همچنین ببینید:   سفارش تولید محتوا در تهران

مراحل تولید محتوای الکترونیکی

پیش از پرداختن به ابزارهای تولید محتوای الکترونیکی، چند مرحله اصلی در تولید محتوای الکترونیکی باید انجام شود. این مراحل را به خاطر بسپارید و یا در سیستم خود ذخیره کنید و هنگام تولید محتوا از آن به عنوان چک لیست تولید محتوای الکترونیکی استفاده کنید.

1.تهیه و جمع اوری محتوا

در این مرحله باید محتوای اموزشی خود را تایپ کنید و آن را به نحوی که برای مخاطبین ارزشمند باشد به نگارش در آورید. محتوای شما می توانید متنی و یا صوتی و یا تصویری باشد که بسته به موضوع خود می توانید آن را انتخاب نمائید.

2.ویرایش محتوا

بعد از تهیه محتوا، نوبت به ویرایش آن  فرا می رسد. باید داده های خام را پردازش کنید تا به شکلی قابل ارائه در بیاید. در این مرحله می توانید از ابزار های متعددی استفاده کنید که در ادامه به آن ها نیز اشاره خواهیم کرد.

همچنین ببینید:   مهارت‌ های یک دیجیتال مارکتر

همچنین ببینید: سفارش تولید محتوا متنی

3.طراحی گرافیک

تا به اینجا ماده خام تولید محتوای الکترونیکی تهیه شده است. طراحی به محتوای خام شما رنگ و جلوه می بخشد و آن را برای مخاطب جذاب می کند. این مرحله را می توانید خودتان انجام دهید و یا از طراحان و کسانی که در زمینه طراحی گرافیک کارشناس هستند کمک بگیرید.

4.انتشار محتوا

حالا مرحله آخر یعنی انتشار محتوا فرا می رسد. محتوا آموزشی خود را در بستری که از قبل مشخص کرده اید منتشر نمائید. این بستر می تواند ارسال برای دانش آموران باشد و یا شرکت کنندگان در یک دوره طراحی سایت و یا برنامه نویسی.

ابزارهای تولید محتوای الکترونیکی

همان طور که گفته شد هر محتوایی یک سری ابزار خاص دارد. برای مثال ابزار تولید محتوای متنی یا ابزار تولید محتوا صوتی و تصویری تفاوت دارد. در این قسمت به تفکیک به معرفی ابزار های تولید محتوای الکترونیکی می پردازیم.

ابزار تولید محتوا متنی

Word مهم ترین ابزاری ست که به کمک آن می توانید به تولید محتوای متنی بپردازید. نرم افزار ورد امکانات متعددی را در اختیار شما قرار می دهد که به کمک آن می توانید یک محتوای آموزشی درجه یک تولید کنید.

همچنین ببینید:   سفارش تولید محتوا در رشت

ابزار تولید محتوای صوتی

برای تولید محتوای صوتی نیاز به میکروفن دارید. این میکروفون می تواند سیستم ضبط موبایل شما و یا میکروفن مستقل باشد. در مرحله بعد با استفاده از نرم افزار های ویرایش صدا می توانید صدای خود را ویرایش کنید و اصطلاحا آن را میکس کنید. با جستجوی (نرم افزار ویرایش صدا) در گوگل می توانید به مجموعه ای از این ابزار ها دسترسی داشته باشید.

ابزار تولید محتوای ویدیویی

شاید با انواع تولید محتوای ویدئویی به خصوص در اینستاگرام رو به رو شده باشید. برای ضبط فیلم به یک دوربین احتیاج دارید. فیلم ضبط شده خود را وارد سیستم کامپیوتر و یا لپتاپ کنید و وسیله نرم افزار Camtasia به ویرایش آن بپردازید. البته نرم افزار های متعددی برای ویرایش فیلم وجود دارد اما به جهت راحت بودن کار با این ابزارهای تولید محتوای الکترونیکی (نرم افزار کمتاسیا) و البته امکانات متعدد، ما این گزینه را پیشنهاد می دهیم

 

امتیاز شما post
سفارش آنلاین در واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات پیشنهادی برای شما
علیرضا نادری
علیرضا نادری

داروساز، عاشق تولید محتوا و همیشه در حال آموختن و آموزش دادن هستم.

لینکدین من
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email