مگاپست چیست و چه کاربردی دارد

مگاپست یک محتوای جامع و حرفه برای وب سایت است که برای جذب مشتری به وب سایت و افزایش بازدید کسب وکارها مورد استفاده قرار می‌گیرد مگاپست یک صفحه‌ی بسیار طولانی و کامل است که با صفحات دیگر وب سایت‌ها متفاوت است و بازدیدکنندگان می‌توانند بار‌ها به آن صفحه باز گردند و  مطلب مورد نظر خودشان را مطالعه کنند. در این مقاله به سوال مگاپست چیست پاسخ می دهیم. همچنین به نکاتی مهم برای تولید یک محتوای جامع یا همان مگاپست اشاره می کنیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

تعریف مگاپست به زبان ساده !

مگاپست یک صفحه‌ی معمولی نیست و بازدیدکنندگان زمانی که وارد وب سایت می‌شوند متوجه این موضوع می‌شوند این مگاپست‌ها یک محتوا‌ی طولانی و بسیار کارآمد هستند که این را با دیگران به اشتراک میگذارند  و اکثر مگاپست‌ها آموزنده و آموزشی هستند و بازدید کنندگان با دیدن این صفحه می‌توانند اطلاعات خودشان را در رابطه با یک موضوع خاص افزایش دهند.

بسیاری از شرکت‌ها از مگاپست برای جذب مشتری استفاده می‌کنند و آن‌ها با تبلیغ کردن از محصولشان فروش آن ها را نیز افزایش پیدا می‌دهند و بسیاری از افراد هستند که بر روی مگاپست سرمایه گذاری می‌کنند و همینطور محتوای آن‌ها از محتواهای دیگر سایت‌ها ۱۰ برابر بهتر و ارزشمند تر است و مردم از آن استقبال بسیار زیادی می‌کنند و هر موقع در رابطه با موضوعی به مشکل بر خوردند می‌توانند به مطالبی که قبلا خوانده بودند بازگردند و راه حل مشکلشان را پیدا کنند و همنیطور مگاپست باعث می‌شود مردم  محتوا بیشتر توجه کنند.

همچنین ببینید:   سفارش تولید محتوا در کیش

همچنین ببینید: سفارش تولید محتوا ارزان

مگاپست چیست: اهمیت مگاپست در تولید محتوا

مگاپست یک نوع تولید محتوا متفاوت است که برای مردم از دیگر محتواهای تولید شده با ارزش تر و مفید تر است و مردم به آن اهمیت بسیار زیادی می‌دهند.

مگاپست برای سئو بسیار مهم و ارزشمند است  که  برای دیده شدن محتوای ما در گوگل بسیار پر کاربرد محسوب می‌شود و الگوریتم‌های گوگل اینگونه است که گوگل به محتواهای باکیفیت و خوب اجازه ی بیشتر دیده شدن را می‌دهد و کسانی که در مورد موضوع محتوای شما در گوگل سرچ کنند موتور‌های گوگل این امکان را به ارمغان می‌آورند که شما را به بازدید کننده معرفی کند و این برای کسی که محتوا را تولید کرده است یک‌ پاداش بزرگ‌محسوب می‌شود.

برای کسب و کار‌ها مگاپست یک فرصت خوب برای دیده شدن است که در این حوزه بسیار پر کاربرد و پر طرفدار و کسانی که صاحب کسب کارهای کوچک و یا بزرگ هستند مگاپست را یک فرصت عالی برای بیشتر دیده شدن می‌دانند و تلاش می‌کنند یک محتوای بسیار با کیفیت و با ارزش تولید کنند و بازدید کنندگان هنگامی که از وب سایت آن‌ها دیدن می‌کند جذب محصول شرکت شود و آن را خریداری کند.

  • مگاپست یک تولید محتوای معمولی نیست و با محتواهای دیگر بسیار متفاوت و خاص است و بیننده برای خواندن این محتوا میتواند بارها به سایت بازگردد و آن را بخواند.
  • مگاپست بسیار طولانی است و حداقل تعداد کلمات نوشته شده در آن بالای ۵۰۰۰ است و فرد بیننده سریع متوجه فرق این محتوا با دیگر محتواها می‌شود.
  • در این محتوا می‌توان از لینک‌های داخلی و خارجی استفاده کرد البته باید به این موضوع توجه کنید که لینک هایی که در این محتوا بارگذاری می‌کنید باید کاملا معتبر باشد.
  • یکی از بهترین ویژگی مگاپست این است که محتوای نوشته شده در آن بسیار مفید و معنادار است و شخص نویسنده به طور تخصصی در رابطه با آن موضوع نوشته است و بازدید کننده می‌تواند تمام اطلاعات مورد نیازش را بدون ایجاد حتی یک ذره سردرگمی متوجه شود.
همچنین ببینید:   سفارش تولید محتوا در سنندج

نحوه نوشتن مگاپست

برای نوشتن یک مگاپست که در گوگل رتبه خوبی را به دست آورد، باید به ۵ نکته توجه کنید تا بتوانید یک محتوای عالی بنویسید.

  1. اولین کار برای نوشتن مشخص کردن هدف است و باید یک هدف خوب و مفید برای خودتان مشخص کنیم و تمامی نوشته‌های شما باید در چهارچوب این هدف باشد تا خواننده متوجه هدف محتوا شود.
  2. در مرحله‌ی دوم باید یک پیشنهاد داشته باشید و هدف از پیشنهاد این است که که شما برای شروع  محتوا باید مخاطب را جذب کنید و مخاطب را از سردرگمی خارج کنید.
  3. مرحله‌ی سوم انتخاب یک موضوع است و قطعا همه‌ی ما برای نوشتن به یک‌ موضوع احتیاج داریم و موضوع انتخابی شما برای تولید محتوا باید بسیار خوب و جامع باشد‌ زیرا تمام نوشته‌های شما بر پایه موضوع خواهد بود.
  4. مرحله‌ی چهارم تولید محتوا است شما باید یک محتوای تخصصی و عالی بنویسید و حتما باید محتوای شما جذاب باشد و در این محتوا باید از جدول، تصاویر و… استفاده کنید تا مخاطب از خواندن محتوا خسته نشود و برایش جذاب باشد.
  5. در آخر مرحله‌ی پنجم رنگ و ساختار گرافیکی محتوا است که صفحه‌ی شما باید از دیگر وب سایت‌ها متفاوت و جذاب تر باشد و کسی که از وب سایت شما دیدن می‌کند باید سریع متوجه این تفاوت شود.
همچنین ببینید:   سفارش تولید محتوا در ارومیه

در این مطلب سعی کردیم از جوانب مختلف، محتوای مگاپست را بررسی کنیم به سوال مگاپست چیست پاسخ دهیم. به عنوان یک مثال می توانید صفحه آموزش تولید محتوا را ببینید که به عنوان مگاپست طراحی شده است. از این صفحه می توانید الگوبرداری کنید و به تولید محتوای جامع و طولانی بپردازید.

 

 

امتیاز شما post
سفارش آنلاین در واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات پیشنهادی برای شما
علیرضا نادری
علیرضا نادری

داروساز، عاشق تولید محتوا و همیشه در حال آموختن و آموزش دادن هستم.

لینکدین من
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email