لوگو
مطلب

هوش مصنوعی و کرونا !

هوش مصنوعی و کرونا

تنها با گذشت مدت کوتاهی از انتشار نخستین گزارش ها از شیوع کروناویروس جدید در چین تلاش های زیادی برای درمان بیماری حاصل از این ویروس: (با هوش مصنوعی و کرونا) به جریان افتاده است.

از جمله گروهی پژوهشی با استفاده از هوش مصنوعی و بهره گیری از اطلاعات موجود در باره این ویروس، در تلاش هستند تا درمانی برای این بیماری بیابند.

به عبارت دیگر، این گروه اطلاعات موجود درباره ساختمان و مواد تشکیل دهنده ویروس را به نرم افزار کامپیوتری خاصی ارائه دادند.

سپس نرم افزار اهدافی را در ویروس به محققان معرفی کرد تا آنها بتوانند دارو را برای آن اهداف طراحی و به کار ببرند و بدین ترتیب از طریق این اهداف با ویروس مقابله کنند، با کمک این نرم افزار این گروه آنزیمی نوعی پروتئین دارای عملکرد و فعالیت زیستی را در ويروس معرفی کردند که احتمالا می توان با غیرفعال کردن آن آنزیم با یک مهارکننده شیمیایی، مانع از عملکرد ویروس شد.

خوشبختانه مهارکننده این آنزيم از قبل شناخته شده بود و به عنوان یک دارو علیه آرتریت روماتوئید در بازار وجود داشت، این گروه پژوهشی پیشنهاد می کنند که داروی فوق می تواند وارد آزمون های بالینی علیه این ویروس شود. (هوش مصنوعی و کرونا)

منابع:

مجله ندای تندرستی

cenacs

مطالب مهم:

چطور بهتر نوشتن از قبل را تجربه کنیم؟

جملات تامل برانگیز از آلبرت اینشتین

امتیاز مطلب
5/5
دسترسی سریع
این مطالب را نیز ممکن است بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *