چگونه با پاورپوینت تدریس کنیم؟

تدریس کردن با پاور پوینت بسیار آسان و کاربردی است که دبیران برای تدریس درس‌ها در اکثر مواقع از این روش‌ها استفاده می‌کنند بنابراین این سوال مطرح می شود که چگونه با پاورپوینت تدریس کنیم؟ پاورپوینت به دلیل اینکه دارای عکس، فیلم و خلاصه مطلب درس است دانش آموزان حاضر در کلاس درس را راحت تر از روش‌های قبلی یاد می‌گیرند. پاورپوینت را باید از روز قبل تدریس آماده کنید و برنامه درست کردن پاورپوینت بر روی ‌کامپیوتر‌ها و لپ تاپ‌ها از قبل نصب شده است و شما به آسانی می‌توانید وارد برنامه شوید و خلاصه درسی را که می‌خواهید تدریس کنید به همراه فیلم و عکس درست کنید و بعد داخل فلش بریزید و در آخر در کلاس درس مربوطه ارائه دهید.

با کمک پاورپوینت مطالب جذابی را می‌توانید تولید کنید و به دانش آموزان نشان دهید و این برنامه برای تولید پاورپوینت هیچ محدودیتی ندارد و شما هرتعداد که می‌خواهید می‌توانید پاورپوینت درست کنید. درست کردن اسلاید‌های پاورپوینت اصلا محدودیت ندارد و شما هرتعداد صفحه‌ای که برای تدریس کردن نیاز دارید می‌توانید درست کنید و اگر بلد نیستید پاورپوینت درست کنید می‌توانید پاورپوینت درس مربوطه را از گوگل دانلود کنید و توضیحات اضافه را در قالب ویس به دانش آموزان ارائه دهید.

مطلب پیشنهادی:  سفارش پاورپوینت دندانپزشکی

درست کردن پاورپوینت بسیار ساده است و همه‌ توانایی ساخت آن را دارند و شما می‌توانید برای درست کردن پاورپوینت از فیلم‌های آموزشی ساخت پاورپوینت موجود در گوگل کمک بگیرید و پس از دیدن و یاد گرفتن مراحل ساخت پاورپوینت، پاورپوینت خودتان را بسازید.

مزایای پاورپوینت برای تدریس

پاورپوینت مزایای بسیار زیادی دارد و برای تدریس کردن درس یک انتخاب عالی است و با کمک پاورپوینت دبیران می‌توانند محتوای درس را بسیار جذاب تر از آنچه که داخل کتاب نوشته شده است تدریس کنند و تنها نکات مهم کتاب را دانش آموزان برای خواندن خط بکشند و پاورپوینت مفهوم درس را آسان تر می‌کند و دانش آموزان دیگر مجبور به حفظ کردن کل مطالب کتاب نیستند و با این روش تمامی مطالب موجود در درس مربوطه در ذهن آن‌ها حفظ می‌شود.

همچنین ببینید: انجام پاورپوینت

پاورپوینت مطالب درسی را خیلی واضح تر از آنچه که در کتاب است توضیح می‌دهد زیرا دبیر خودش آن را ساخته است بنابر مطالب درس را شما با این روش زودتر از قبل یاد می‌گیرید.

بسیاری از درس‌ها دارای جدول هستند که برای توضیح آن‌ها باید حتما جدول را رسم کنید و اینگونه وقت کلاس برای کشیدن جدول  از دست می‌رود اما تدریس کردن با پاورپوینت باعث می‌شود در وقت صرفه جویی کنیم.

مطلب پیشنهادی:  سفارش پاورپوینت بینایی سنجی

حتی ریاضی را نیز می‌توان با پاورپوینت تدریس کرد و اینگونه خیلی راحت تر و دقیق تر می‌توان درس را تدریس کرد.

پاورپوینت به دلیل جذاب بودن و به روز بودن توجه را به خودش جلب می‌کند و دانش آموزان با دقت بسیار زیادی به درس گوش می‌دهند و با تماشا کردن فیلم‌های آموزشی درس را بسیار سریع تر یاد می‌گیرند و همینطور در ذهن دانش آموزان باقی می‌ماند.

کار کردن با برنامه پاورپوینت بسیار آسان است و به شما این امکان را می‌دهد که فونت، رنگ،تصویر زمینه و… را برای پاور پوینتی که می‌خواهید بسازید تغییر دهید و با توجه به سلیقه خودتان آن‌ها را انتخا کنید و استفاده از رنگ‌ها در ساخت پاورپوینت تدریس را تا چند برابر زیباتر و جذاب تر از قبل می‌کند.

روش تدریس مجازی با پاور پوینت (چگونه با پاورپوینت تدریس کنیم؟)

امروزه با وجود ویروس کرونا تمامی فعالیت‌های ما مختل شده است و تمامی تدریس‌ها نیز مجازی شده است. برای اینکه دانش آموزان، دانشجویان و… به خوبی متوجه درس شوند دبیران برای تدریس از پاورپوینت استفاده می‌کنند و پاورپوینت را کامل  و دقیق با توجه به درس می‌سازند و زمان تدریس که فرا می‌رسد دبیر در گروه پاورپوینت را ارسال می‌کند و به دانش آموزان فرصت می‌دهد که مطالب و فیلم‌های آموزشی مربوط به درس را نگاه کنند و پس از اینکه مطالعه کردند دبیر نیز درس را به صورت تصویری و یا ویس بیشتر توضیح می‌دهد و دانش آموزان نیز وظیفه مشارکت کردن را دارند.

مطلب پیشنهادی:  سفارش پاورپوینت فیزیوپاتولوژی

پاورپوینت برای تدریس کردن یک شیوه تدریس کامل و دقیق است و دانش آموزان خیلی سریع مطلب را درک می‌کنند و این درک کردن سریع مطلب باعث می‌شود دانش آموزان خیلی سریع درس را یاد بگیرند و همینطور دانش آموزان باید بارها پاورپوینت‌ها را مطالعه کنند به دلیل اینکه تدریس‌ها مجازی است و معلم‌ بر دانش آموزان نظارت ندارد و دانش آموزان خودشان باید تلاش کنند. در این مقاله به نکاتی در مورد سوال (چگونه با پاورپوینت تدریس کنیم) پرداختیم.

 

 

 

 

امتیاز شما post
سفارش آنلاین در واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات پیشنهادی برای شما
علیرضا نادری
علیرضا نادری

داروساز، عاشق تولید محتوا و همیشه در حال آموختن و آموزش دادن هستم.

لینکدین من
اشتراک گذاری این مطلب