چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم

با سلام به مخاطبین گرامی سایت ترجمه صد؛ در این مقاله به پاسخ این سوال که چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم می پردازیم. پس اگر شما هم در حوزه انجام تولید محتوا فعالیت می کنید و می خواهید یک محتوای پر مخاطب بنویسید این مطلب را از دست ندهید. در ادامه به آموزش پیدا کردن کلمات کلیدی مقاله خواهیم پرداخت.

آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی

برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی ابتدا باید کلمه کلیدی کانونی یا کلمه کلیدی اصلی مقاله خود را مشخص کنید. برای مثال شما در حال تولید محتوا برای یک سایت فروشگاهی فروش کفش هستید. حال می خواهید برای صفحه اصلی این سایت تولید محتوا کنید. طبیعتا کلمه کلیدی اصلی شما در این مورد به خصوص، خرید کفش است. بنابراین باید عنوان صفحه را به خرید کفش تغییر دهید و سپس به تولید محتوا بپردازید.

همچنین ببینید:   محتوای همیشه سبز چیست؟

در مرحله بعدی باید کلمات مرتتط را پیدا کنید و آن ها را در مقاله خود به کار ببرید. این کار به گوگل کمک می کند تا محتوای شما را شناسایی کند و مفهوم اصلی و کلی آن را درک نماید. بنابراین بهتر است سعی کنید تا کلمه کلیدی را با توجه به موضوع مقاله انتخاب کنید. یکی از نکاتی که هنگام انتخاب کلمه کلیدی باید به آن توجه کنید، میزان محبوبیت آن کلمه است. یعنی این کلمه چند بار در گوگل جستجو می شود. هر چه یک کلمه بیشتر جستجو شود به این معناست که شانس شما هم برای دیده شدن بالا تر است. البته باید به این نکته توجه شود که به همان میزان که یک کلمه جستجو و سرچ بالا تری دارد، رقبای مهم تر و سخت تری در حال فعالیت نیز هستند. بنابراین بهتر است تولید محتوا را جدی تر دنبال کنید.

همچنین ببینید:   سفارش تولید محتوا در خرم آباد

چگونه کلمات کلیدی انتخاب کنیم

همان طور که گفته شد پیدا کردن کلمه کلیدی اولین کاری ست که باید برای تولید محتوا انجام دهید. سعی کنید وبسایت رقبای خود را بررسی کنید تا ببینید چه صفحاتی در سایت آنان از اعتبار و محبوبیت بیشتری برخوردار است. شما نیز می توانید یکی از آن موضوعات را انتخاب کنید.

دو نوع کلمه کلیدی را می توان برای نگارش یک مقاله انتخاب کرد: کلمه کلیدی کوتاه، کلمه کلیدی بلند یا Long Tail.

برای مثال عبارت (خرید کفش) کوتاه است و عبارت (خرید کفش با کیفیت در تهران) یک عبارت کلیدی بلند به شمار می رود. توصیه من این است که اگر در ابتدای مسیر هستید، سعی کنید کلمات و عبارات بلند را انتخاب نمائید و سپس به سراغ کلمات کوتاه تر و سخت تر بروید.

همچنین ببینید:   سفارش تولید محتوا در بجنورد

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

در حال حاضر ابزار متعددی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا کلمات کلیدی مقاله خود را پیدا کنید. برای این کار کافی ست عبارت مد نظر خودتان را در گوگل جستجو کنید. سپس به انتهاب صفحه بروید تا بخش پیشنهاد های عبارت گوگل را پیدا کنید. 8 عبارت برای شما به نمایش در می آید که نشان دهنده مواردی ست که بیشترین محبوبیت را برای مخاطبین داشته اند. شما می توانید از این عبارات برای تولید محتوای خود استفاده کنید.

در این مقاله به سوال (چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم) پرداختیم و چند تکنیک را برای انتخاب کلمه کلید ذکر کردیم. با رعایت همین نکات و اجرای تکنیک ذکر شده می توانید مقالاتی با بازدید بالا تهیه کنید.

امتیاز شما post
سفارش آنلاین در واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات پیشنهادی برای شما
علیرضا نادری
علیرضا نادری

داروساز، عاشق تولید محتوا و همیشه در حال آموختن و آموزش دادن هستم.

لینکدین من
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email