کاربرد اکسل در حسابداری

تمامی کسانی که می‌خواهند وارد حوزه حسابداری شوند باید باید بر نرم افزار مایکروسافت اکسل تسلط کامل داشته باشند در این صورت می‌توانند در این حوزه کاری پیشرفت کنند. در این مطلب به کاربرد اکسل در حسابداری می پردازیم پس با ما همراه باشید.

نرم افزار اکسل در حسابداری بسیار مهم است و کاربرد‌های بسیار زیادی دارد که شامل لیست کردن رویداد‌های مالی به شکل فایل‌های جدا از هم، طبقه بندی کردن داده‌ها، تنظیم کاربرگ‌های مهم حسابرسی، جمع آوری کردن مدارک ناقص، تهیه کردن انواع گزارشات به ترتیب و مرتب مانند سود و زیان مالی شرکت مورد نظر و… است و شما به آسانی می‌توانید تمامی این‌ها را یاد بگیرید و همینطور شما با کمک اکسل می‌توانید بر  موجودی انبار شرکت مورد نظرتان و یا کسب و کار شخصی خودتان نظارت داشته باشید و فروش ماهانه شرکت را نیز می‌توانید کنترل کنید و اگر در این میان خطایی رخ داده باشد با کمک نرم‌افزار اکسل می‌توانید سریع به خطای رخ داده رسیدگی کنید.

اکسل چیست و چه کاربردی دارد

نرم افزار اکسل فعالیت خودش را در سال ۱۹۸۵ شروع کرد از همان موقع مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت و در بسیاری از کسب و کار‌ها یک نرم افزار پایه محسوب می‌شود و تا به امروز این برنامه بسیار با کیفیت تر شده است  و کاربران بسیار زیادی از این نرم افزار استفاده می‌کنند و با کمک این نرم افزار می‌توان بودجه را مدیریت کرد و برای تحلیل و تجزیه داده‌ها نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و همینطور نرم افزار اکسل کار را برای حسابداران بسیار ساده تر و آسان تر از گذشته کرده است.

همچنین ببینید:   سفارش تولید محتوا در تربت

اکسل یک نرم افزار بسیار قوی و پرکاربرد در میان مردم و به ویژه حسابداران است که از این برنامه برای انجام امور کاری خوشان استفاده می‌کنند و شما می‌توانید تمامی اطلاعات  مورد نظر خودتان را در این برنامه به طور مرتب دسته بندی کنید و همینطور برای تهیه انواع گزارشات نیز می‌توانید از این برنامه استفاده کنید. اکسل کاربرد‌های بسیار زیادی دارد و در مدارس، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و…  بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اکسل در دانشگاه‌ها بسیار پرکاربرد است  که با  این نرم افزار می‌توانید شماره دانشجویی، سال تحصیلی، وضعیت نمرات و تحصیل دانشجویان و… را به طور منظم و به ترتیب ثبت کنید تا در صورت نیاز به این اطلاعات به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

از نرم افزار اکسل برای ثبت اطلاعات حقوقی، تحصیلی شخصی خودتان نیز می‌توانید استفاده کنید و با ثبت ماهیانه حقوق خودتان در این نرم افزار می‌توانید شاهد پیشرفت در کارتان و میزان افزایش حقوق خودتان را بررسی کنید.

کاربرد اکسل در حسابداری در شرکت‌ها است که یک شرکت برای ثبت تعداد تولید محصول، فروش محصول، هزینه‌های تولید و… می‌تواند از این نرم افزار استفاده کند و تمامی اطلاعات مورد نیاز خودش را در این نرم افزار ثبت کند اینگونه مدیر شرکت به راحتی می‌تواند بر امور شرکت نظارت داشته باشد.

همچنین ببینید:   سفارش تولید محتوا در قشم

اکسل یک نرم افزار بسیارعالی است که در یادگیری آن هیچ محدودیتی وجود ندارد و نرم افزاری است که یادگیری آن برای شما محدود نیست و شما هر میزان که می‌خواهید می‌توانید کار کردن  با نرم‌افزار اکسل را آموزش ببینید و همینطور شما می‌توانید برای آسان کردن ثبت اطلاعات مورد نیازتان از جدول و نمودار استفاده کنید.

 

همچنین ببینید: سفارش تولید محتوا متنی

اسکل قابلیت این را نیز دارد که با نرم افزار‌های دیگر آفیس ارتباط برقرار کند و این قابلیت بسیار خوبی برای این نرم افزار است و استفاده از آن نیز  بسیار آسان و ساده است که شما با کمی آموزش می‌توانید این کار را انجام دهید.

محاسبات حسابداری در اکسل

محاسبات در برنامه اکسل بسیار آسان است که شما به راحتی و با کمی آموزش دیدن می‌توانید این کار را انجام دهید.

اکسل یک نرم افزار بسیار هوشمند است که شما در این برنامه می‌توانید ضرب،تقسیم و… را انجام دهید و این برنامه سرعت بسیار بالای در انجام‌امور حسابداری دارد که باعث صرفه جویی در وقت شما نیز می‌شود.  برای وارد شدن به حوزه حسابداری حتما باید آموزش‌های لازم را در رابطه با اکسل را یاد بگیرید و حسابداری بدون نرم افزار اکسل غیر ممکن است.

همچنین ببینید:   دانش تولید محتوای ویروسی (+راهکاری عملی)

کاربرد اکسل در حسابداری: با کمک برنامه اکسل توابع بسیار زیادی دارد که انجام این کار را برای شما  ساده تر می‌کند که  شامل pmt   تابع محاسبه اقساط وام، sydتابع محاسبه هزینه استهلاک نزولی در مدت تعیین شده،sln تابع محاسبه هزینه استهلاک به روش خط مستقیم و… است که همه‌ی این توابع کار محاسبات را برای شما آسان تر می‌کند و در هنگام آموزش به شما توضیح داده خواهد شد.

 

 

 

 

امتیاز مطلب
5/5

سفارش آنلاین در واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات پیشنهادی برای شما
علیرضا نادری
علیرضا نادری

داروساز، عاشق تولید محتوا و همیشه در حال آموختن و آموزش دادن هستم.

لینکدین من
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email