افزایش بازدهی؛ 11 راه برای اینکه همیشه پربازده باشید

درود به همراهان عزیز ترجمه صد؛ در این مطلب راه های موثر و آزموده شده برای افزایش بازدهی شما اورده ایم. اجرای این دستورالعمل ها می تواند به بهبود بهره وری شخصی شما در زندگی کمک کند.

محل کار خود را تمیز و مرتب نگه دارید

محل کار خود را تمیز و مرتب نگه دارید افزایش بازدهی

آیا می دانید مرتب و منظم بودن محل کار به شما کمک می‌کند 1.5 برابر بیشتر بازده داشته باشید؟ اسناد، پوشه‌ها و پرونده‌ها فقط وظایفی را به شما یادآوری می‌کند که هنوز تمام نکرده‌اید. در این حالت احساس خواهید کرد که از چه کاری باید شروع کنید و نهایتا بهره وری انگیزه خود را یک باره از دست می‌دهید! 

در عوض، سعی کنید فقط مواردی را که برای یک کار خاص نیاز دارید قرار دهید. سعی کنید چند وظیفگی را متوقف کنید و همزمان یک کار را انجام دهید.

کار هوشمندانه‌تر، نه سخت‌تر

کارهوشمندانه تر نه سخت تر افزایش بازدهی

جان پنکاول، استاد اقتصاد در دانشگاه استنفورد آمریکا، تحقیقی انجام داده است که در آن به حقایق شگفت انگیز پی برد: کارمندانی که 56 ساعت در هفته کار می‌کنند، به همان اندازه که 70 ساعت در هفته کار می‌کنند، بازده دارند.

بله، درست خوانده‌اید: می‌توانید کمتر کار کنید و همچنان نتایج شما مثمر ثمر باشد. بنابراین قبل از شروع روز کاری، بنشینید و لیستی از کارهای روزانه خود تهیه کنید. سعی کنید هوشمندانه کار کنید، زیاد کار نکنید!

اولویت بندی کنید

اولویت بندی کنید افزایش بازدهی

تهیه یک لیست از اولویت‌ها یکی از مهمترین مراحل برای پربازده بودن است. بنابراین قبل از شروع به کار اهداف و اولویت‌های اصلی خود را مشخص کنید.

همچنین بخوانید  12 جمله تامل برانگیز از آلبرت اینشتین

به یاد داشته باشید: اولویت بندی با مدیریت زمان ارتباط تنگاتنگی دارد. آیا می دانید مشهورترین موسیقیدانان جهان فقط 90 دقیقه وقت خود را صرف مهارت‌های خود می‌کنند؟ به نظر می‌رسد که 90 دقیقه برای پیشرفت بسیار زیاد کافی است. وقت خود را هوشمندتر مدیریت کنید!

استراحت را فراموش نکنید

استراحت را فراموش نکنید افزایش بازدهی

اگر کسی به شما بگوید که می‌توانید در محل کار چرت بزنید چه می‌کنید؟ بله، ممکن است شنیدنش خنده دار به نظر برسد. اما چرا 15 دقیقه از استراحت ناهار خود را کمی برای استراحت صرف نکنید؟ پس ابدا استراحت را فراموش نکنید

راز چرت زدن در محل کار که به شما کمک می‌کند تا بهره وری خود را حفظ کنید چیست؟ یک خواب آرام به مدت 15 تا 30 دقیقه قطعاً شما را سرحال می‌کند. علاوه بر این به شما کمک می‌کند تا استرس را کاهش داده و کمتر در معرض عوامل استرس قرار بگیرید. فراموش نکنید هیچ چیز سریعتر از ناامید شدن در محل کار، بهره وری را از بین نمی‌برد!

برنامه ریزی؛ راز بزرگ

برنامه ریزی؛ راز بزرگ افزایش بازدهی

برنامه ریزی می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد! امروزه روش‌های زیادی برای تبدیل برنامه ریزی به یک فرآیند خلاق وجود دارد! نه تنها می‌تواند کاربردی بوده و باعث بهره وری شما شود، بلکه می‌تواند راهی برای بروز خلاقیت شما باشد!

همچنین بخوانید  آموزش رایگان تمرکز - دانلود فیلم آموزشی

اگر خودتان وقت انجام این کار را ندارید، می‌توانید ایده‌های برنامه ریزی را به صورت آنلاین جستجو کنید.

همچنین سعی کنید جلسات خود را تا حد امکان منظم و مرتب کنید. اگر جلسات شما اغلب بیشتر از زمان لازم است، سعی کنید یک تایمر برای زمان مورد نیاز جلسه تنظیم کنید و هنگامی که زنگ هشدار به صدا در می آید ، جلسه را خاتمه دهید. به این ترتیب وقت تلف نمی‌کنید و از آن برای کارهای ضروری دیگر استفاده می‌کنید.

خوب بخوابید

خوب بخوابید افزایش بازدهی

یک خواب شاداب خوب، درمان همه چیز است. افرادی که کمتر از 7 ساعت در شب می‌خوابند، روزهای پر خستگی و کم انگیزه ای را تجربه می کنند. خواب خوب باعث تقویت روحیه، انگیزه و بهره وری می‌شود. چندین کار قبل از خواب باید انجام شود که به شما در استراحت بهتر کمک می‌کند. به یاد داشته باشید که استراحت خوب برای داشتن بهره وری بالا بسیار مهم است!

از نورپردازی طبیعی استفاده کنید!

از نورپردازی طبیعی استفاده کنید! افزایش بازدهی

هیچ چیز انگیزه شما را برای کار بیشتر از نزدیکی به پنجره‌ها حفظ نخواهد کرد! مطالعات نشان داده است: افرادی که محل کارشان به پنجره‌ها نزدیکتر است، 12٪ بازده بیشتری دارند! علاوه بر این، به حافظه و عملکرد مدیریتی شما کمک می‌کند. بنابراین معطل نکنید، میز خود را به پنجره نزدیک کرده و از یک روز پربازده لذت ببرید!

همچنین بخوانید  آموزش مبحث رینیت آلرژیک

نه گفتن به مزاحمین

نه گفتن به مزاحمین افزایش بازدهی

همکاران پر سروصدا، اینترنت، تلگرام و اینستاگرام در لیست بزرگ قاتلین بهره وری قرار دارند و غلبه بر آن ها آسان نیست مگر اینکه تصور ذهنی دقیقی از اهداف خود داشته باشید. به یاد داشته باشید که عزم راسخ برای رسیدن به هدف شما را به موفقیت می‌رساند. بنابراین به همکارانتان که سعی می‌کنند شما را از انجام کار منحرف کنند، “نه” بگویید تا به افزایش بازدهی برسید.

گوشی را خاموش کنید

گوشی را خاموش کنید افزایش بازدهی

آیا می دانید تلفن شما بزرگترین عامل حواس پرتی و کم شدن بهره وری شما است؟ وقتی که آن را در حالت بی صدا قرار می‌دهید، همچنان باعث حواس پرتی شما می‌شود. بنابراین اگر کاری مهم و فوری برای انجام دادن دارید، موبایل خود را خاموش کنید. اینکار به افزایش بازدهی کمک می کند.

مثبت بمانید

مثبت بمانید افزایش بازدهی

با ایجاد و حفظ انگیزه موثر و قوی، نه تنها برای خود، بلکه برای دیگران نیز همیشه مثبت باشید. بنابراین نگرش خود را آرام و مثبت نگه دارید، قطعاً به عملکرد بهتر شما کمک می‌کند! و به افزایش بازدهی خواهید رسید.

و اگر به دلیل برخی شکست‌ها ناراضی هستید، به یاد داشته باشید که شکست یعنی فقط یک قدم دیگر تا موفقیت باقی مانده است. این یک درس عالی زندگی است. از آن استفاده کنید، آن را به یک مزیت تبدیل کرده و حرکت کنید!

بزن بریم…

 

منبع: cio

امتیاز مطلب
5/5
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
این مطالب را هم ممکن است بپسندید
مطالب جدید
خدمات ما