12 جمله تامل برانگیز از آلبرت اینشتین

با درود به همراهان ترجمه صد؛ در این پست جملات تامل برانگیز از آلبرت اینشتین را خواهید خواند. البرت اینشتین فیزیکدان نظری آلمانی بود که در سال 1879 به دنیا آمد. او مبتکر نظریه نسبیت عام و خاص بود. خواندن جملات عمیق که از ذهن شخصیت بزرگی چون او تراوش شده بدون شک تاثیر فوق العاده ای در زندگی ما خواهد داشت.

جملات عمیق و تامل برانگیز از آلبرت اینشتین

جملات آلبرت انیشتین

شما راجع به این سخن ها چه فکر می کنید؟ آیا موفق هستید؟ دلیل شما چیست؟

آیا واقعا تخیل از دانش مهم تر است؟ دیدگاه شما در این باره چیست؟
لازم به ذکر است که افراد صاحب نظر در یک حوزه خاص، نمی توانند در تمام حوزه ها نظر صحیحی ارائه دهند، بنابراین نباید انتظار داشت تمام این جملات با منطق شما جور در بیاید. مهم این است که از سخنان بزرگان الهام بگیرید و آن ها را به روش دلخواه، برای خود شخصی سازی کنید.
سخن بزرگان برای ما مهم است و حداقل باید راجع به آن ها فکر کنیم به همین دلیل به این جملات، صفت تامل برانگیز را اختصاص دادیم.
اما این را هم باید به خاطر داشت که نظر بزرگان و دانشمندان ممکن است خطا باشد. هیچ دلیلی وجود ندارد که تمام حرف های یک شخص صد در صد صحیح باشند.

همچنین ببینید:   چگونه روزی ده ساعت مطالعه کنیم؟

آشنایی با انیشتین

زمانی که انیشتین در آمریکا به شهرت رسید اغلب مردم او را در خیابان می شناختند و درباره ی نظریه هایش او را سؤال پیچ می کردند. ولی او با لطافت طبع خاص خودش می خندید و می گفت همه من را با پروفسور انیشتین اشتباه می گیرند. با توجه به نوع کاری که انجام می داد(فعالیت عمیق فکری) هیچ کس انتظار شخصیتی شوخ در کسی که با نظریاتش جهان را به لرزه درآورد ندارد. اما تلاش برای نیل به پیروزی کاری نیست که جدیتی همیشگی بطلبد. اندکی شوخ طبعی و شادی در دراز مدت ضامن سلامتی است. اگر انیشتین در تمام مدت کار و فعالیتش جدی و عبوس بود، با کاری که او انجام می داد و مباحث عمیقی که درگیرش شده بود  مطمئناً به عرصه جنون می رسید.

همچنین ببینید:   آموزش مبحث هپاتیت

 

امتیاز شما post
سفارش آنلاین در واتساپ
مقالات پیشنهادی برای شما
علیرضا نادری
علیرضا نادری

داروساز، عاشق تولید محتوا و همیشه در حال آموختن و آموزش دادن هستم.

لینکدین من
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email