11 مورد از راه های افزایش انرژی

سلام و درود به همراهان عزیز ترجمه صد؛ در این مقاله راه های افزایش انرژی را برای شما آورده ایم که می تواند تاثیر مثبتی در زندگی شما داشته باشد. این عوامل را از همین امروز در نظر بگیرید و از همین الان تلاش کنید آن ها را عملی کنید. مطمئنا رعایت این نکات، به بهبود انرژی شما و بیشتر شدن انگیزه شما برای زندگی منجر خواهد شد.

سپاسگذار باشید

هنگامی که حس شکر گذاری داریم توجه ما روی نکات مثبت زندگی است و این مساله موجب می شود بدانیم که هنوز که چیزهای مثبتی در زندگیمان هست که حال ما را خوب کند. تصور کنید به یک مهمانی دعوت شده اید. پس از اینکه صاحب خانه برای شما سنگ تمام گذاشت و انواع و اقسام پذیرایی ها را از شما کرد، کافی ست از او تشکر کنید. بگوئید خیلی ممنون از زحماتی که کشیدید. به شما قول می دهم که تمام خستگی او از تنش بیرون می رود. این یکی از راه های افزایش انرژی است.

چگونه با سپاس گزاری سطح انرژی درونی خودتون رو بالا ببرید؟

ابتدا از خودتون سپاس گذاری کنید. مثلا هنگام یکه یک وعده غذایی خوب برای خودتان درست می کنید بگوئید آفرین به خودم. چه غذای دلپذیری آماده کردم. این مساله به شما کمک می کند تا نقاط قوت خود را تقویت کنید و حس خوبی از خدمت به خود داشته باشید. در قدم بعدی اگر کسی به شما خدمتی کرد می توانید با تشکر از او هم حال او را خوب کنید و هم حس قدردانی را درخودتان تقویت کنید.

دور کردن تفکرات منفی

ساختمان ذهن ما از دو قسمت تفکرات مثبت و منفی تشکیل شده است. تا زمانی که افکار منفی در ذهن ما باشد جایی برای افکار مثبت نمی ماند. پس چاره ای ندارید جز اینکه افکار منفی را از خود دور کنید تا جایی برای افکار مثبت باز شود. این یکی از راه های افزایش انرژی است.

نمونه عملی برای کنترل ذهن

تصور کنید شخصی به شما قول داده تا راس ساعت 10 صبح در محل قرار حاضر شود تا مساله ای مهم در حوزه کاری را با هم در میان بگذارید. شما راس ساعت مقرر در محل حاضر می شوید اما می بینید که او نیست. فکر می کنید الان است که برسد اما چند دقیقه ای می گذرد و خبری از او نیست. کم کم حرصتان در می آید. به او تلفن می زنید اما موبایلش خاموش است! این چه وضعی ست؟ مگر قرار را فراموش کرده؟ نیم ساعت می گذرد. کفری می شوید و دیگر نمی توانید تحمل کنید.

همچنین بخوانید  دانلود کتاب فارماکولوژی کاتزونگ

در دلتان شروع می کنید بد و بیراه گفتن به او. خجالت نمی کشه؟ فلان فلان شده… انقدر با خودتان کلنجار می روید که چرا با او قرار گذاشته اید که کلافه می شوید. تصمیم می گیرید برگردید اما او را می بینید که بدو بدو به محل قرار می آید. وقتی ماجرا را تعریف می کند متوجه می شویم که در مسیر قرار تصادف کرده و علاوه بر خودش، موبایلش آسیب دیده. اینگونه بود که فقط چند دقیقه ای اعصاب خود را خرد کردید در حالیکه می شد طور دیگری فکر کرد. پس یادتان نرود که دور کردن تفکرات منفی یکی از راه های افزایش انرژی است.

حذف کارهای غیرمهم در روز

کارهایی که در طول روز انجام می دهیم تاثیر یکسانی در موفقیت ما ندارند. برخی ضروری هستند و اگر انجام نشوند شما را عقب می اندازند و برخی می توانند چند روزی به تعویق بیفتند و برخی دیگر حتی اگر کنسل شوند هم تاثیری در موفقیت یا عدم موفقیت شما ندارند. این کارهای غیرضروری را شناسایی و حذف کنید.

یادگیری و بالا بردن قدرت نه گفتن

ما ایرانی ها نه گفتن را به خوبی نیاموخته ایم. نه گفتن ریشه در عزت نفس و اعتماد به نفس ما دارد. اگر به خودمان ایمان بالایی نداشته باشیم گمان می کنیم با نه گفتن به دیگران آن ها را از خود رنجانده ایم. اینگونه دیگر همان ارزش دست و پا شکسته ای که داشتیم را از دست می دهیم. در این حالت است که هر کس هر چه بگوید و هر چه از ما بخواهد، نه نمی گوییم. حتی اگر مانع کار خودمان شود نمی توانیم نه بگوئیم. نه گفتن را تمرین کنید. به کارهای دیگران که می تواند مانع رشد شما شود محکم نه بگوئید. چند بار که اینکار را بکنید دیگر عادت می کنید و به سادگی می توانید هر زمان از این تکنیک نه گفتن استفاده کنید.

نمونه عملی از عواقب عدم “نه گفتن“

برای مثال زمان هایی هست که من میخوام برای اهدافم یه کار رو انجام بدم و می دونم که انرژی کافی رو برای انجام کاردارم اما دوست من رو به یه محفلی دعوت می کند من میتونم اون دعوت رو قبول کنم و انرژیمون رو از دست بدم و سطح انرژیم رو پایین بیاریم؛ با یه تشکر از دعوت دوستم بگم که در زمان مناسب دیگه میتونم این دعوت رو قبول کنم اونوقت من هم کارم رو انجام میدم هم در زمان درست و با انرژی کافی به سراغ اون دعوت میرم و ساعاتی رو که به اون محفل اختصاص میدم رو خوش بگذرونم. به همین ترتیب یکی از راه های افزایش انرژی طی خواهد شد.

همچنین بخوانید  آموزش داروسازی - اصول و نکات فوق العاده موثر یادگیری داروسازی

گذشته را رها کنید

گذشته ما سرشار از اتفاقات مثبت و منفی است. اتفاقاتی که وقتی به آن ها فکر می کنیم حس خوبی داریم و اتفاقاتی که کابوس شب مان شده است. ما دو راه در پیش داریم: یکی اینکه این خاطرات بد گذشته را تا ابد با خود حمل کنیم و هر رورز عذاب بکشیم. یکی اینکه آن ها را رها کنیم و زندگی هر روزمان با شادمانی و موفقیت پر بشود. شما کدام راه را انتخاب می کنید؟

چگونه از بند گذشته رها شویم؟

درگیر گذشته بودن می تواند شما را دچار افسردگی کند مخصوصا اگر زمینه های این اختلال را در خود داشته باشید. پس مراقب این گذشته ی ناگوار باشید تا در زمان سفر نکند و امروز تان را خراب کند. برای رهایی از بند گذشته هنگامیکه یاد خاطرات بد خود افتادید سریعا خود را مشغول کاری دیگر بکنید. به اتفاقات خوب فکر کنید. از روش شکرگذاری استفاده کنید. از اینکه امروز در سلامتی هستید قدردان باشید. بدون شک اگر این تمرین را به مدت 10 روز انجام دهید قدرت شما در کنترل افکار مزاحم گذشته تان ده ها برابر خواهد شد.

حذف حواشی اخبار و تلویزیون و روزنامه ها

دنیای پر رمز و راز ما هر روز با اخبار مثبت و منفی رقم می خورد. با وجود شبکه ها اجتماعی، اخبار را حتی از زودتر 20:20 دریافت می کنید. اما یادتان باشد که این اخبار منفی که اغلب در بیان آن ها اغراق می شود می تواند روز شما را خراب کند و انرژی شما را کاهش دهد. خبرنگاران آموزش می بینند تا اخبار را طوری گزارش دهند تا در مخاطب بیشترین تاثیر را بگذارد. حالا اگر آن خبر منفی باشد با اغراق و بزرگنمایی می توانند شما را درگیر حادثه کنند. پس در انتخاب برنامه های خبری و حوادث روزنامه دقت کنید. لازم نیست از تمام حوادث روزگار اگاهی پیدا کنید. این اخبار ذهن را شما مسموم کرده و جایی برای تفکرات مثبت باقی نمی گذارند.

چطور با کنار گذاشتن رسانه های جمعی به آرامش برسیم؟

تلویزیون را کنار بگذارید. شما می توانید اخبار مختلف را از اینترنت با انتخاب خودتان ببینید. می توانید از اخبار علمی و ورزشی روز با یک سرچ ساده آگاهی پیدا کنید. می توانید جزئیات قطعنامه فلان را از اینترنت بخوانید. لازم نیست درگیر ده مورد سرتیتر خبری انرژی منفی در تلویزیون شوید. ذهن شما یاد میگیرد که تفکرات منفی را پذیرا نباشد. پس از مدتی دیگر حتی اگر خبر منفی بشنوید، ذهنتان درگیر نمی شود و بلکه می توانید آن را مدیریت کرده و انرژی خود را افزایش دهید.

همچنین بخوانید  درمان اسهال کودکان

دسته بندی ارتباطات زندگی

دو نوع ارتباط در زندگی داریم که می توانند به طور مستقیم در زندگی ما تاثیر بگذارند.

  1. اولین دسته از ارتباطات، آن هایی هستند که موجب بهتر شدن حال شما می شوند. حس خوبی در وجود شما جریان می یابد و می توانید حس سبکی را تجربه کنید.
  2. دسته دوم آن هایی هستند که انرژی کامل شما را تخلیه می کنند. ارتباط با افرادی که همیشه آه و ناله می کنند، از زمین و زمان شکایت دارند می تواند انرژی منفی زیادی را به سمت شما بفرستد. خیلی از افراد این کار را از عمد انجام نمی دهند بلکه این مربوط به ساختار درونی ذهنشان است و نمی توانند غیر این رفتار کنند.

کار شما این است که از افراد دسته دوم دوری کنید و تا می توانید ارتباطاتی از نوع ارتباطات دسته اول برای خودتان پیدا کنید.

رها کردن و تماشا کردن منظره بیرون

زمان هایی در زندگی هم انسان باید همه چیز رو رها کنه و با نگاه کردن یک منظره و نوشیدن یه چای یکمی آرامش رو به خودش بده تا بتونه در ادامه انرژی بهتری رو داشته باشه و تصمیمات درستی رو بگیره پس در زندگی برنامه ای برای تفریح و رها کردن داشته باشید .

این تفریح میتونه داخل شهر یا بیرون شهر یا حتی کشورهای خارجی باشه ما بسته به آزادی که داریم میتونیم برنامه بریزم مهم در این نکته فعلاً مکان نیست مهم اینه که ما در قدم اول این برنامه رو بریزیم و برای لذت بردن از زندگی و رها کردن افکار ناخوشایند وقت بزاریم.

 

جمع بندی

در این مقاله به بررسی چندین روش از راه های افزایش انرژی اشاره کردیم. سعی کنید از همین لحظه برای عملی سازی این موارد اقدام کنید. لحظه حال را از دست ندهید و از همین امروز شروع کنید و زندگی خود را بهبود ببخشید. افراد زیادی به راحتی توانستند انرژی خود را بالا ببرند پس شما هم می توانید این کار را بکنید. کافی ست همین الان به چند مورد از موارد ذکر شده عمل کنید. به طور قطع پس از چندین روز نتیجه ان را خواهید دید. زمانی که انرژی شما بیشتر می شود نتیجتا فعالیت های شما نیز افزایش خواهد یافت و متعاقبا به میزان ثمره های کار شما افزوده می شود. پس اگر می خواهید دستاورد های زیادی در زندگی داشته باشید، ایتدا انرژی خود را زیاد کنید و سپس شروع کنید. 

امتیاز مطلب
5/5
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
این مطالب را هم ممکن است بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید
خدمات ما