آموزش آناتومی عمومی

با سلام به مخاطبین گرامی ترجمه100؛ از مجموعه آموزش تخصصی علوم پزشکی در این صفحه می توانید فایل آموزش آناتومی عمومی را دانلود نمائید. در این فایل علاوه بر مباحث مقدماتی آناتومی (کالبدشناسی) به مباحث جزئی تر نیز اشاره ای داشته است که برای آشنایی اولیه برای علاقمندان و به ویژه دانشجویان علوم پزشکی مناسب می باشد.

آموزش آناتومی عمومی: آناتومی چیست؟

تشريح و كالبد گشائي، عبارت است از بررسي و شناخت ساختمان بدن انسان و نحوه ارتباط و قرارگيري اجزاء تشكيل دهنده آن نسبت به يكديگر. آناتومي بدن انسان مي تواند در سطوح مختلفي از سطح ماكروسكوپي تا ميكروسكوپي و حتي فراساختاري و مولكولي مورد بررسي قرار گيرد.

همچنین ببینید:   آموزش صفر تا صد سئو رایگان

اصطلاحات آناتومی (Basic Anatomical Terms)

اصطلاحات پايه در آناتومی به منظور توصيف بهتر ساختار و عملكرد قسمتهاي مختلف بدن، متخصصين آناتومي اصطلاحات و واژههاي اختصاصي و استانداردي در نظر گرفته اند كه اين امر منجر به ايجاد يك زبان آناتومي مشترك در بين زبانهاي مختلف دنيا در جهت برقراري ارتباط بهتر و سهولت
تبادل اطلاعات به صورت يكسان گرديده است.

بي شك بدون استفاده از اين واژهها فهم دقيق عملكرد غيرطبيعي عضلات و مفاصل و نيز تغيير وضعيت ارگانها و محل دقيق تومورها و تودههاي غير طبيعي امكان پذير نميباشد. در اين راستا ابتدا وجود يك وضعيت استاندارد ميگويند. در اين وضعيت فرد به صورت ايستاده (Anatomical position) قرارگيري بدن ضروري است كه به آن موقعيت آناتوميكي قرارگرفته، به طوري كه سر، صورت و نيز كف دستها رو به جلو و انگشت شست هر دو دست به سمت خارج قرار مي گيرند.

همچنین ببینید:   پنج راز موفقیت در کنکور

آموزش آناتومی عمومی

  • فرمت آموزش: PDF
  • تعداد صفحات: 14 صفحه
  • مخاطبان: دانشجویان پزشکی، پرستاری، داروسازی و دیگر دانشجویان رشته های علوم پزشکی

دانلود آموزش آناتومی

یک جزوه بسیار عالی برای یادگیری اناتومی تدارک دیده شده است که با مطالعه آن می توانید اطلاعات خود را بروز کرده و دیدگاه کاملی نسبت به این علم پیدا کنید.

دانلود فایل آناتومی مقدماتی عمومی 

امتیاز شما post
سفارش آنلاین در واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات پیشنهادی برای شما
علیرضا نادری
علیرضا نادری

داروساز، عاشق تولید محتوا و همیشه در حال آموختن و آموزش دادن هستم.

لینکدین من
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email