آموزش اتنوفارماکولوژی

با درود به همراهان عزیز ترجمه100: از مجموعه تخصصی آموزش علوم پزشکی در اینجا می توانید آموزش اتنوفارماکولوژی (Ethnopharmacology) را دریافت نمائید.

  • فرمت آموزش: PDF
  • زبان: انگلیسی
  • صفحات: 464
  • مناسب برای: دانشجویان داروسازی، PHD رشته های علوم پزشکی، پیراپزشکی و سایر علاقمندان به علوم دارویی

اتنوفارماکولوژی چیست؟

اتنوفارماکولوژی علم مطالعه اثرات دارویی گیاهان بر سلامت انسان است. گیاهان از دیرباز برای استفاده های دارویی و درمان مورد استفاده قرار می گرفته اند. مردم هر جامعه ای در هر گوشه از جهان یک سری اصول برای خود تعریف کرده اند و بر طبق آن از گیاهان مختلف جهت کاربرد های درمانی بهره برداری می کنند. مطالعه این موارد در حوزه این علم قرار می گیرد.

کابرد اتنوفارماکولوژی

علم اتنوفارماکولوژی را می توان یک ابزار سود مند دانست. این ابزار می تواند فرصت همکاری میان رشته های مختلف را فراهم کند. برای مثال می توان کابرد های گیاهان دارویی را در گروه های قومی مختلف در اقصی نقاط جهان جمع اوری کرد و سپس به مطالعه ساختار این مواد و بهبود اثر بخشی آن ها پرداخت. به این شکل زمینه ساخت و کشف دارو های جدید نیز فراهم خواهد شد.

آموزش اتنوفارماکولوژی

برای آموزش این علم منابع اموزشی متعددی وجود دارد که عمدتا به زبان انگلیسی هستند. این علم را می توانید با مطالعه این منابع به طور کامل بیاموزید. این مورد از رشته های تخصصی در علوم دارسازی به حساب می آید و در سطح جهان اهمیت زیادی به آن داده می شود.

همچنین بخوانید  معرفی انواع واکسن + توضیح کامل

کتاب آموزش اتنوفارماکولوژی

برای دانلود جزوه اتنوفارماکولوژی کافی ست روی لینک زیر کلیک کنید تا کتاب ان برای شما دانلود و ذخیره گردد. در این کتاب اساتید این رشته از سراسر جهان اطلاعات خود را گرد آوری کرده اند تا یک منبع جامع و دقیق پدیدار شود. نکته جالب در مورد این کتاب، تعاریفی ست که این اساتید در مقدمه کتاب اورده اند. در حدود 20 تعریف از این حوزه علمی آورده شده است که هر کدام به ویژگی های خاصی از این رشته تاکید دارند. مطالعه مقدمه این کتاب را به شما توصیه می کنیم.

دانلود آموزش اتنوفارماکولوژی

امتیاز مطلب
5/5
اشتراک گذاری این مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email
این مطالب را هم ممکن است بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید
خدمات ما